Zadzwoń:

W związku z zaistniałą sytuacją w kraju, informujemy, iż nasza firma czynna jest w godzinach 10.00-18.00. O zmianach będziemy informować w stosownym komunikacie na stronie.

Jak czyścić biżuterię?

Jak czyścić biżuterię?

Złota biżuteria, którą proponuje np. lombard Gorzów, doskonale się prezentuje. Jednak by zachwycała swoim wyglądem nie wystarczy ją odpowiednio zaprojektować. Należy również właściwie o nią dbać po polerowaniu, jak również wtedy, gdy na biżuterii pojawi się nieestetyczny nalot. Jak zatem czyścić pierścionki, naszyjniki, czy innego rodzaju ozdoby ze złota, by były olśniewające – o tym dowiesz się z tego artykułu.

Jak pozbyć się nieestetycznego nalotu?

W przypadku kiedy pojawi się niechciany nalot będący wynikiem wystawienia biżuterii na kontakt z atmosferycznym tlenem, można ją oczyścić za pomocą specjalnych urządzeń i środków. Zazwyczaj gruntowne mycie, bądź czyszczenie w zupełności wystarczy, by biżuteria mogła ponownie olśnić. Wybór urządzenia w postaci myjki ultradźwiękowej nie może być przypadkowy – liczy się zarówno to, by pozbyć się nalotu, jak i by cały proces nie był szkodliwy dla biżuterii.

Myjka ultradźwiękowa – która jest najlepsza?

Jeśli zamierzamy korzystać z myjki ultradźwiękowej w swoim domu, bądź tylko hobbystycznie, wtedy powinna nas zadowolić ta w plastikowej obudowie sprowadzana z Chin. Natomiast jeśli prowadzimy profesjonalny punkt, który oferuje wysokiej jakości biżuterię, jak skup złota Gorzów, wtedy lepszym rozwiązaniem będzie urządzenie wykonane ze stali nierdzewnej.

W zależności od tego, jak dużą ilość biżuterii chcemy oczyścić, możemy zdecydować się na myjkę, która będzie mieć odpowiednią pojemność. W sprzedaży dostępne są urządzenia od litrowych po stulitrowe. Kupując taki sprzęt, należy także zwrócić uwagę na moc grzałki, której wartość jest uzależniona od pojemności myjki. Przykładowo dla 3-litrowego urządzenia grzałka powinna mieć moc w granicach 150 W, natomiast dla 6-litrowego dwa razy większą. Dobrej klasy myjka ultradźwiękowa jest również wyposażona w termostat, dzięki któremu można podgrzać roztwór do 80 stopni Celsjusza. By myjka była bardziej skuteczna, warto zastosować odpowiedni koncentrat myjący, który rozpuszcza się w wodzie.

Czyszczenie biżuterii za pomocą pary

Oprócz myjki ultradźwiękowej można rozważyć zakup parowej. Można za jej pomocą pozbyć się tłustego osadu, dostosowując wysokość temperatury i ciśnienia. Myjka ta pozwala szybciej pozbyć się osadu, niż ta ultradźwiękowa ze względu na większą siłę strumienia.

Comments are closed.