Masz pytanie?

Zadzwoń:

Jak czyścić biżuterię?

Jak czyścić biżuterię?

Złota biżuteria, którą proponuje np. lombard Gorzów, doskonale się prezentuje. Jednak by zachwycała swoim wyglądem nie wystarczy ją odpowiednio zaprojektować. Należy również właściwie o nią dbać po polerowaniu, jak również wtedy, gdy na biżuterii pojawi się nieestetyczny nalot. Jak zatem czyścić pierścionki, naszyjniki, czy innego rodzaju ozdoby ze złota, by były olśniewające – o tym dowiesz się z tego artykułu.

Jak pozbyć się nieestetycznego nalotu?

W przypadku kiedy pojawi się niechciany nalot będący wynikiem wystawienia biżuterii na kontakt z atmosferycznym tlenem, można ją oczyścić za pomocą specjalnych urządzeń i środków. Zazwyczaj gruntowne mycie, bądź czyszczenie w zupełności wystarczy, by biżuteria mogła ponownie olśnić. Wybór urządzenia w postaci myjki ultradźwiękowej nie może być przypadkowy – liczy się zarówno to, by pozbyć się nalotu, jak i by cały proces nie był szkodliwy dla biżuterii.

Myjka ultradźwiękowa – która jest najlepsza?

Jeśli zamierzamy korzystać z myjki ultradźwiękowej w swoim domu, bądź tylko hobbystycznie, wtedy powinna nas zadowolić ta w plastikowej obudowie sprowadzana z Chin. Natomiast jeśli prowadzimy profesjonalny punkt, który oferuje wysokiej jakości biżuterię, jak skup złota Gorzów, wtedy lepszym rozwiązaniem będzie urządzenie wykonane ze stali nierdzewnej.

W zależności od tego, jak dużą ilość biżuterii chcemy oczyścić, możemy zdecydować się na myjkę, która będzie mieć odpowiednią pojemność. W sprzedaży dostępne są urządzenia od litrowych po stulitrowe. Kupując taki sprzęt, należy także zwrócić uwagę na moc grzałki, której wartość jest uzależniona od pojemności myjki. Przykładowo dla 3-litrowego urządzenia grzałka powinna mieć moc w granicach 150 W, natomiast dla 6-litrowego dwa razy większą. Dobrej klasy myjka ultradźwiękowa jest również wyposażona w termostat, dzięki któremu można podgrzać roztwór do 80 stopni Celsjusza. By myjka była bardziej skuteczna, warto zastosować odpowiedni koncentrat myjący, który rozpuszcza się w wodzie.

Czyszczenie biżuterii za pomocą pary

Oprócz myjki ultradźwiękowej można rozważyć zakup parowej. Można za jej pomocą pozbyć się tłustego osadu, dostosowując wysokość temperatury i ciśnienia. Myjka ta pozwala szybciej pozbyć się osadu, niż ta ultradźwiękowa ze względu na większą siłę strumienia.

Comments are closed.